Byť štýlový a zároveň ostať sám sebou

 
 
 
email info@streetjoy.sk mobil +421 948 509 122
 
 
 
 

Byť štýlový a zároveň ostať sám sebou

Už si sa niekedy zamýšľal nad tým, podľa akého kľúča volíš oblečenie a doplnky, čo formovalo tvoj štýl a kto ťa momentálne najviac ovplyvňuje?

Už si sa niekedy zamýšľal nad tým, podľa akého kľúča volíš oblečenie a doplnky, čo formovalo tvoj štýl a kto ťa momentálne najviac ovplyvňuje? Nezdá sa to, ale staré známe „šaty robia človeka” platí stále a aj platiť bude, keďže výberom svojho oblečenia vytvárame o sebe určitý dojem, zaraďuje nás ku konkrétnej skupine alebo naopak ním môžeme podčiarknuť svoju výnimočnosť.

Správne oblečenie pre mňa

Keď sa budeš najbližšie ráno obliekať, polož si otázku: “Čo momentálne ovplyvňuje môj výber? Je to rodina, ktorá chce “slušňáčika” alebo sú to kamaráti? Nebol by si spokojnejší, keby si to bol ty sám, kto určuje, čo budeš nosiť? Oblečenie je predsa odrazom teba, tvojej osobnosti a nikoho iného. Vždy si vyberaj oblečenie, ktoré sa ti páči, bude sa ti dobre nosiť, sadne ti a hlavne bude presne podľa tvojej chute.

Nos to, v čom sa cítiš dobre

Výskumy naznačujú, že naša nálada výrazne ovplyvňuje to, aké oblečenie si vyberáme a obliekame. To znamená, že ak máme dobrú náladu, máme tendenciu byť výrazný a upozorňovať na seba. Ale čo v dni, keď sa cítime pod psa? Vtedy si vyber oblečenie, ktoré ti ju zdvihne – obleč si niečo, v čom sa budeš cítiť dobre, svoj obľúbený kúsok. Ak si sladký chlapec, vyber si svoje ružové tričko s golierom, ak si typ, ktorý sa ničoho nebojí a svoj názor si drží za každých okolností, obleč si tričko a bundu od nemeckej značky Yakuza, ktorá týmto názvom vzdáva poctu 800 ročnej tradícii organizácie Yakuza.

Obliekaj sa tak, ako sa chceš cítiť

Sú obdobie, kedy chceš alebo dokonca potrebuješ zvýrazniť niektorú svoju vlastnosť, ako napríklad sebavedomie, silu, odvahu alebo jednoducho chceš svetu prezentovať svoj názor a poukázať na tvrdú realitu každodennej existencie. Vtedy je oblečenie značky Yakuza tou správnou voľbou. Ak je pre teba tradícia a vnútorná integrita jednou z najdôležitejších priorít v živote, značka Yakuza ťa bude určite vystihovať.

Nebuď otrokom aktuálnych trendov

Vyššie sme si už povedali, že nie je podstatné, v čom ťa chcú vidieť najbližší a ani to, v čom chodia tvoji kamaráti. A tak isto nie je podstatné, čo je momentálne „IN”. Samozrejme, všetkým sa môže stať, že vplyvom spoločnosti a médií podľahnú tlaku a uveria, že musia vyzerať tak, ako sa od nich očakáva. Ale prečo? Každý z nás je predsa jedinečný, preto buď iný!

Ak si budeš vyberať oblečenie bez toho, aby si uvažoval nad tým, čo skutočne odzrkadľuje tvoju osobnosť, je to akoby si nebol schopný akceptovať sám seba a mal strach. Tak sa ale nikdy nebudeš cítiť sám sebou. Ak si typ, ktorý sa nebojí ukázať svetu svoje názory a zároveň sa nehanbí byť extravagantný, oblečenie značky Yakuza je pre teba.

Drobná a zároveň najdôležitejšia rada na záver: Neboj sa vyjadriť sa! Ak sa obliekaš spôsobom, ktorý vystihuje tvoju osobnosť, vždy sa budeš cítiť pohodlne a sebavedomo vo svojej koži.

Lenka