6 šatiek, ktoré musíte mať

 
 
 
email info@streetjoy.sk mobil +421 948 509 122
 
 
 
 

6 šatiek, ktoré musíte mať

Bez mučenia sa priznávam, že bižutériu nejako zvlášť nemusím a pôsobí na mňa lacno, takže okrem rôznych náušníc toho u mňa veľa nenájdete. No so šatkami je to niečo úplne iné a bez preháňania sa môžem nazvať „šatkofilom“.

Bez mučenia sa priznávam, že bižutériu nejako zvlášť nemusím a pôsobí na mňa lacno, takže okrem rôznych náušníc toho u mňa veľa nenájdete. No so šatkami je to niečo úplne iné a bez preháňania sa môžem nazvať „šatkofilom“. Okrem tých, ako by som to ... najmilovanejších od môjho najmilovanejšieho, sú šatky Codello top, lebo sú farebné, veselé a jednoducho šik. Štvrtá šik šatka by mi mala doraziť zajtra, taká krásna s pásikmi a motýlikmi. Ale nie o tom som chcela. O šatkách som začala preto, aby som urobila úvod k tomu, aké šatky a šále by vo Vašom šatníku určite nemali chýbať.

1. Základom je jednofarebná šatka. Vo vašom šatníku by určite nemala chýbať jednofarebná šatka. Na farbe nezáleží. Aspoň v mojom prípade, keďže ich mám požehnane. No najhlbší citový vzťah som si vytvorila k ľahkej modrej šatke, ktorú som si kúpila k farebnému tričku, ktoré má v sebe ten istý odtieň modrej. Nechcite vedieť, koľko času som strávila hľadaním tej pravej.

2. Šatka s drobnými kvietkami (alebo iným jemným vzorom). Šatky s drobným hustým vzorom sa najlepšie hodia k jednoduchému oblečeniu, vtedy máte istotu, že to takpovediac neprepísknete. Aj keď ja sa tohto pravidla veľmi nedržím, keďže moja nádherná modrá šatka s drobnými farebnými kvietkami je od môjho drahého. Nosím ju skoro ku všetkému, ale s vkusom.

3. Žiarivá šatka na leto. Žiarivá ľahká šatka dodá šťavu letnému outfitu. V lete si ju nemusíte omotávať okolo krku, stačí ak si ju len prehodíte cez ramená. Bude to zaujímavé a ani sa neuvaríte. Napríklad k bielemu tričku a tmavomodrým krátkym nohaviciam sa mi perfektne hodí neónovo žltá šatka Codello.

4. Jednoduchá šatka s veľkými guľôčkami. Ja svet delím na tých, čo zbožňujú pásiky a tých, čo zas guľôčky. Ja patrím do tej druhej skupiny, preto u mňa nemôže chýbať šatka Codello  s veľkými guľôčkami. Nosím ju, keď chcem byť za elegantnú.

Ja viem, že do zimy času dosť a šále momentálne asi nikoho nezaujímajú, ale počkajte zopár mesiacov, ich čas nadíde.

5. Veľký šál. Veľký vlnený šál by nemal chýbať v žiadnom šatníku. V zime ich mám najradšej. Celá sa do nich zababuším a zimy sa viac nebojím.

6. Malý farebný šál k športovej bunde. V zime síce obyčajne nosím dlhšiu bundu, no občas vytiahnem aj krátku športovú. K tej sa mi najlepšie hodí buď oranžový šál Codello, ktorý si len tak previažem vpredu alebo malý svetlomodrý kašmírový šálik. Bol to darček z Edinburgu a má v mojom šálovom šatníku výsostné postavenie.

V tomto článku som vypichla len svoje najobľúbenejšie kombinácie, aj keď o šatkách a šáloch by som mohla napísať hádam aj knihu. Dúfam, že Vám pomôže „vysomáriť sa“ z množstva rôznych farebných kombinácií a spôsobov ako šatky nosiť.

Autor: Lenka